طول عمر درایو های SSD چقدر است؟

وقتی برای اولین بار حافظه فلش اس اس دی با ظرفیت بالا به عنوان جایگزینی برای هارددیسک به بازار عرضه شد، بیشترین نگرانی که خریداران داشتند، درباره طول عمر آن بود. این نگرانی کاملا طبیعی است چون خریداران نسبت به هارد دیسک باید هزینه بیشتری بپرداختند.

همه چیز درباره رنگ بندی هاردهای وسترن دیجیتال

«وسترن دیجیتال» (Western Digital) یکی از برترین تولیدکنندگان هارد و دستگاههای ذخیره سازی است. این شرکت هاردهای خود را از لحاظ کاربری به رنگ های مختلف طبقه بندی کرده است که نشانگر اینست که هر کاربر برای منظوری که در سر دارد، باید چه سری را انتخاب کند. ما در این مقاله شما را با رنگ بندی هاردهای وسترن دیجیتال آشنا می کنیم.

با گوشی آب خورده چه کنیم؟

افتادن گوشی موبایل در آب یا هر مایع دیگری ممکن است برای هرکسی اتفاق بیافتد. یا اینکه گوشی داخل جیب شلوار یا لباس باشد و آنرا داخل ماشین لباسشویی قرار داد یا داخل چاه توالت بیافتد که فاجعه است. با اینکه بعضی از این گوشی ها ضد آب یا مقاوم در برابر آب هستند اما خیس شدن گوشی به مرور به آن آسیب می زند. در این مواقع، خونسردی خود را حفظ کرده و با رعایت چند تکنیک ساده، گوشی خیس شده خودتان را نجات دهید.

۱۰ کاری که می توانید انجام دهید تا لپ تاپتان داغ نشود

اگر لپ تاپ شما بیش از حد داغ می شود، این برای لپ تاپ شما خطرناک است و می تواند به قطعات داخلی دستگاه از جمله مادربورد و کارت گرافیک آن بورد لپتاپ آسیب وارد کند. همچنین احتمال آتش گرفتن دستگاه وجود دارد. ایجاد ایراد برای باتری و شارژر، آسیب دیدن صفحه نمایش و پرش های گاه و بی گاه، ایجاد سرو صدای زیاد و غیره نیز ناشی از گرم شدن بیش از حد لپتاپ ها است. با استفاده از روشهای زیر، از داغ شدن لپتاپ تان جلوگیری کنید.

۱۰ دلیل مهم که گوشی شما آهسته شارژ میشود

روند شارژ باتری در بعضی از گوشی ها بسیار کند انجام میشود. اگر گوشی شما به آهستگی شارژ می شود و برای شارژ شدن باتری موبایلتان باید مدت زمان زیادی منتظر بمانید، به 10 علت زیر توجه کنید.

چگونه یک تبلت خوب بخریم؟

نکاتی که باید قبل از خرید یک تبلت به آنها توجه کنید.

برای خرید لپ تاپ های بالای ۳ میلیون تومان، این نکات را رعایت کنید

لپ تاپ های بالای 3 میلیون تومان، لپ تاپ های گرانقیمتی هستند که مشخصات قوی و خوبی برای کارهای حرفه ای دارند. برای آشنایی با خرید اینگونه لپ تاپ ها، نکات زیر را حتما بخاطر داشته باشید.

مزیت استفاده از هاردهای SSD در لپ تاپ چیست؟

اس اس دی (SSD) تکنولوژی روز ابزارهای ذخیره سازی است که درایو حالت جامد نامیده میشود. در این مطلب با مزیت های این هاردها نسبت به اچ اچ دی ها (HHD یا هاردیسک مغناطیسی) آشنا میشوید.